نمای خارج

0 20
نمای خارج و داخل

پنجره ها

ساختن پنجره های بزرگ در نمای شمالی هیچ ضرری ندارد، اما ترجیحاً اندازه پنجره ها در نمای شرقی، غربی یا جنوبی کوچکتر باشد و عایق بندی مناسبی برای اتصالات بین پنجره و دیوار در نظر گرفته شود.

اگر خانه شما دارای چشم انداز زیبا یا باغی زیبا در شرق، غرب یا جنوب است، می توانید از شیشه های حرارتی استفاده کنید تا از دیدن مناظر لذت ببرید.

پشت بام

بسیار مهم است که در صورت امکان سطح را در برابر حرارت به بیش از یک روش عایق بندی کنید. در صورت عایق کاری، پوشش باید با موادی مانند آجر یا سنگهای طبیعی پوشانده شود که سطح را از نفوذ گرما از طریق آن محافظت می کند. همچنین مهم است که سطح را به رنگ روشن رنگ آمیزی کنید تا حرارت را منعکس کند و به هیچ وجه از رنگهای تیره استفاده نشود.

جهت گیری

از نظر قرار دادن و طراحی خانه و اتاقها، به گونه ای که بتوان بهترین نتایج را بدست که باعث می شود مصرف انرژی کاهش میابد و خانه کاربردی و راحت شود. بهترین جهت جهت گیری شمالی است، با در نظر گرفتن قرار دادن اتاق هایی مانند حمام و آشپزخانه در قسمت جنوبی خانه.

پنجره های شرقی و غربی می توانند 5 برابر بیشتر از حد معمول گرما وارد کنند، بنابراین باید دهانه ها کاهش یافته و اقدامات ساختمانی لازم در این جهات انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *