نکات انتخاب نمای داخل

0 40

نکاتی که هنگام طراحی نمای ساختمان در هوای گرم باید در نظر بگیرید

نمای ساختمان اولین چیزی است که باید به آن توجه کرد و بیانگر سلیقه و شخصیت شماست. طراحی یک نمای زیبا بسیارمهم است و جنبه های محیطی و شرایط آب و هوایی باید در نظر گرفته شود که به طور مستقیم از طریق طراحی نما به راحتی برای ساکنان خانه کمک می کند. عوامل متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند در طراحی خانه خود به بهترین نتایج زیبایی و عملکرد برسید ، که ما در مقاله امروز برای شما جمع آوری کرده ایم ، بنابراین ما را دنبال کنید.

رنگ نما

بهتر است در اتمام نما در محیط های گرم از رنگ های روشن استفاده کنید، رنگ سفید انتخاب ایده آلی است، اما اگر لمس طبیعی و ظریف می خواهید، می توانید از رنگ هایی مانند بژ، زرد و نارنجی استفاده کنید که رنگ های شیک و زیبایی هستند. علاوه بر اینکه نور را منعکس می کند. از رنگهای تیره دوری کنید، زیرا گرما را به طرز ناخوشایندی جذب می کنند و از نظر بصری نامناسب هستند. با انتخاب درست رنگ نمای ساختمان میتوانید از صرف هزینه های بیشتر جهت خنک تر شدن ساختمان جلوگیری نمایید.

مصالح نما

استفاده از مصالحی مانند عایق آجرهای نسوز سفید و موادی مانند بتن که به خنک شدن هوا نیز کمک می کند، یکی از مهمترین مواردی است که علاوه بر ایجاد عایق روی دیوارها، به ویژه در نمای شرقی و غربی، باید مورد توجه قرار گیرد.

در آب و هوای بسیار گرم بهتر است، دیوارهای ضخیمی از دو لایه آجر ساخته شود که اجازه می دهد گرما مسدود شود و از رسیدن آن به فضای داخلی جلوگیری کند.

استفاده از مواد طبیعی محیط، یک ایده سنتی است. بهترین راه برای به دست آوردن خانه هایی است که مناسب این محیط های گرم باشد و به طور طبیعی خانه را خنک کند. بهتر است برای اطمینان از اسکوپ شدن نما و جلوگیری از شل شدن ساختمان و از دیگر مزایای پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *